Përgatisni në shtëpi maskën me kakao dhe energjizoni lëkurën tuaj për një ditë me më shumë energji

Përgatisni në shtëpi maskën me kakao dhe energjizoni lëkurën tuaj për një ditë me më shumë energji

Një maskë me kakao është e pasur me antioksidantë dhe ri-hidraton dhe i jep lëkurës një pamje më rinore.

Receta: Kombinoje 1 lugë kakao pluhur, 1 lugë gjelle kos, 1 lugë gjelle mjaltë, dhe një të bardhë veze.

Lexoni për terapinë hidratuese “Plazma”

Aplikojeni në fytyrë dhe e lini të thahet para se ta shpërlani. Përbërësit e fuqishëm e bëjnë këtë maskë një “krem-cudibërës : kosi përmban një formë të acidit laktik që hidraton ndërsa eksofiol butësisht; mjalti është një përbërës që gjithashtu rrit hidratimin e lëkurës ndërsa proteina në të bardhën  e vezës forcon dhe zbut lëkurën.