Blog

Shenja nga Aknet? Mundimit tuaj për ti eleminuar i erdhi fundi. Ja cfarë sekreti ju ka shpëtuar.

Shenja nga Aknet? Mundimit tuaj për ti eleminuar i erdhi fundi. Ja cfarë sekreti ju ka shpëtuar.

Shenjat e mbetura nga aknet janë një problem i kudogjendur, që sfidon një numër të madh profesionistësh të lëkurës për nga mënyra sesi ato shfaqen. Shenjat variojnë në forma të ndryshme në lëkura të ndryshme. Celesi është që të kuptosh dhe të identifikosh saktë llojin...
Cdo të thotë të “fryhesh me silikon”? A e meriton silikoni namin që ka?

Cdo të thotë të “fryhesh me silikon”? A e meriton silikoni namin që ka?

Sipas një komunikate të fundit të Food and Drug Administration në SHBA(FDA), në tregun e sotëm të estetikës, egzistojnë opsione të shumëfishta për të konturuar trupin, dhe silikoni i injektueshëm (i lëngshëm) nuk duhet të jetë një prej tyre. Lexo: “Cila është metoda më e...
Kanceri i gjirit; 10 shenjat që duhet të dini për të shpëtuar jetën tuaj dhe të nënës tuaj.

Kanceri i gjirit; 10 shenjat që duhet të dini për të shpëtuar jetën tuaj dhe të nënës tuaj.

Tetori është Muaji i Vetëdijësimit të Kancerit të Gjirit, një kohë për të shpëtuar jetën duke promovuar kontrollin e femrave rregullisht për kancerin e gjirit dhe ngritjen e fondeve për kërkime të rëndësishme për kancerin e gjirit. Lexoni: Si të rrisni fëmijë të lumtur dhe...
Si të fitoni një lëkurë më perfekte, rinore dhe të shëndetshme: Kapitulli 1

Si të fitoni një lëkurë më perfekte, rinore dhe të shëndetshme: Kapitulli 1

A e dini që zakonet tuaja të ngrënies mund të ndikojnë në lëkurën tuaj? Kujdesi ndaj lëkurs nuk ka të bëjë vetëm me rutinat tona ose produktet që përdorim ndaj lëkurës; ajo përfshin dhe atë që ne jemi duke ngrënë gjatë gjithë ditës. Në fakt,...
Caj Jeshil dhe Caj Matcha. Cilat janë vetitë që i bëjnë zgjedhje të zgjuara për shëndetin e trupit dhe lëkurës tuaj

Caj Jeshil dhe Caj Matcha. Cilat janë vetitë që i bëjnë zgjedhje të zgjuara për shëndetin e trupit dhe lëkurës tuaj

Padyshim që keni pirë një filxhan çaj të nxehtë apo të ftohtë më parë. Është një nga pijet e preferuara kur kemi nevojë për disa energji ekstra. Fans apo jo i cajit, ai është pija e dytë më e konsumuar në botë pas ujit, dhe...
Pse nuk po arrini që të përqëndroheni në punë? Cfarë duhet të hani që të vazhdoni punën?

Pse nuk po arrini që të përqëndroheni në punë? Cfarë duhet të hani që të vazhdoni punën?

Edhe kur janë në punë, foto të biskotave, pizzave dhe akulloreve mund ti shpërqëndrojnë, dhe këto foto të ushqimeve “Junk” janë pothuasje dyfish shpërqëndruese për syrin, krahësuar me foto të ushqimeve të shëndetshme, konfirmon një studim i Johns Hopkins University, i cili gjithashtu zbuloi që...
Rimodelimi i hundës. Pse pamja e saj është kaq e rëndësishme në prezantimin e parë ?

Rimodelimi i hundës. Pse pamja e saj është kaq e rëndësishme në prezantimin e parë ?

Me rritjen e kërkesës për trajtime jo invazive, mund të duket cudi që shumë pacientë ende zgjedhin kirurgjinë. Por ajo që e motivon dikë për të kërkuar trajtim? Specialisti i rhinoplastikës Eric M. Joseph, M.D., dha një pasqyrë të arsyes se pse klientët mund të...
Eliminimi i tattoo. Ja cdo gjë që duhet të dini

Eliminimi i tattoo. Ja cdo gjë që duhet të dini

Dikur tatuazhet konsideroheshin të përhershme ndërsa tani është e mundur që të hiqen me trajtime të ndryshme, në mënyrë totale ose të pjesshme. Para se të zhvillohej metoda e heqjes me lazer, teknikat që përdoreshin ishin dermoabrazioni, TCA (tricloroacetic), një acid që heq shtresën sipërfaqësore...
Për ju që keni probleme me Akne dhe Rozacea

Për ju që keni probleme me Akne dhe Rozacea

Aknet dhe rozacea, dy nga problemet kryesore të lëkurës, ishin në fokus të vecantë gjat takimit veror të 2017 të American Academy of Dermatology’s (Akademisë Amerikane të Dermatologjisë). Ekspertët e fushës u bashkuan për të diskutuar rreth të rejave të fundit në lidhje me këto dy...