Blog

Si të kombinoni dietën dhe palestrën për rezultate maksimale

Si të kombinoni dietën dhe palestrën për rezultate maksimale

Duke punuar për humbjen në peshë ? Atëherë më shumë mundësi dëshironi rezultate sa më të shpejta. Na lejoni t’ju kursejnë kohë: Harroni dietat e zakonshme. Rezultatet e tyre nuk zgjasin dhe nuk janë aspak të shëndetshme. Ju keni mundësi të humbisni peshë në mënyrë...
Aknet: Ja pse një konceptimi i gabuar krijon një opinion të gabuar

Aknet: Ja pse një konceptimi i gabuar krijon një opinion të gabuar

Shoqata Amerikane e Dermatologëve realizojë një studim në lidhje me stigmatizimin e individëve me akne. Studimi: 56 individëve u janë treguar imazhe të personave me probleme të lëkurës si aknet, psoriazis, ekzema, vitiligo dhe tinea versicolor. Më pas kanë plotësuar një pyetsor i cili kishte...
Përse meshkujt po përdorin BOTOX? Cili është efekti që i ndihmon?

Përse meshkujt po përdorin BOTOX? Cili është efekti që i ndihmon?

Cfarë është BOTOX? Botox është një neurotoksinë e cila bllokon clirimin e sinjaleve kimike prej nervit në muskul, duke reduktuar kontraktimin e muskujve. Zonat më të kërkuara tek meshkujt? Këmbët e korbit (Zona anash syve) janë zonat më të kërkuara. Cdo herë që qeshni, buzëqeshni ose...
Pse ata që i nënshtrohen operacioneve estetike janë më të prirur për të lënë duhanin?

Pse ata që i nënshtrohen operacioneve estetike janë më të prirur për të lënë duhanin?

Nëse jeni një duhanpirës që është marrë parasysh kirurgjinë estetike, kirurgu i plastikës ka gjasa t’ju kërkojë të ndaloni pirjen e duhanit për të paktën dy javë para ndërhyrjes. Një studim afatgjatë zbulon se shumë pacientë që marrin këto udhëzime do të lënë duhanin, ose...
Probiotikët dhe Prebiotikët; cfarë janë dhe si ndikojnë në lëkurën dhe shëndetin tuaj të përgjitshëm

Probiotikët dhe Prebiotikët; cfarë janë dhe si ndikojnë në lëkurën dhe shëndetin tuaj të përgjitshëm

Probiotikët janë lloje të baktereve dobiprurëse për njeriun që mund të ndihmojnë në ruajtjen e ekuilibrit të mikrobiomës në lëkurën tonë, si dhe ekuilibrin në mikrobomin e traktit tonë tretës. Ushqim-Akne. Doni të dini 2 ushqime të cilat pasi t’i hani, do t’ju nxisin aknet?...
Jemi cfarë hamë: Ushqime hidratuese për lëkurën e thatë

Jemi cfarë hamë: Ushqime hidratuese për lëkurën e thatë

Lëkura e thatë dhe e plasaritur është një shqetësim i madh për shumë njerëz, veçanërisht në dimër. Ndërsa hidratuesit, vajrat dhe kremërat janë tepër efikas për përdorim të përditshëm, trajtimi i lëkurës nga brenda mund të ndihmojë për të rifituar hidratimin e lëkurës tuaj. Kliko...
Si të fitoni një lëkurë më perfekte, rinore dhe të shëndetshme: Kapitulli 4

Si të fitoni një lëkurë më perfekte, rinore dhe të shëndetshme: Kapitulli 4

Drita e diellit dhe rrezet ultraviolet (UV) Ky postim ështw vazhdim i 3 kapitujve të mëparshëm. Për të lexuar kapitullin e tretë kliko këtu, ndërsa nëse dëshironi të lexoni kapitullin e parë klikoni këtu. Kur vjen puna te ekspozimi ndaj diellit, me siguri keni dëgjuar për rrezet...
A e dini se cili është vendi ku njerëzit pendohen më shumë për tattoo që kanë bërë?

A e dini se cili është vendi ku njerëzit pendohen më shumë për tattoo që kanë bërë?

Eleminimi i tatuazheve me lazer ishte një trajtim i cili pësoj një rritje me 13% në vitin 2016. Kliko këtu për të mësuar më shumë rreth eleminimit të tatuazheve Po cilat janë shtetet ku personat bëhen më së shumti pishman për tatuazhet e tyre. Një...
Cila është ana e errët e telefonit tonë? Si mund ta dëmtojë telefoni trurin tuaj?

Cila është ana e errët e telefonit tonë? Si mund ta dëmtojë telefoni trurin tuaj?

Në pjesën veriore të Jutland (Danimarkë), një grup nxënësish të klasës së nëntë zhvilluan jo shumë kohë më parë një eksperiment biologjik të nxitur nga përvojat e tyre personale në lidhje përqëndrimin. Lea Nielsen, një nga nxënësit, shpjegoi: “Mendoj se të gjithë, nëse kemi fjetur...